התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ניו יורק / ניו ג'רזי - קהילה

מה זה ALS? זה שווה גאלה ב"פלאזה"
מאת: הדסה אבן חן | פורסם: 12.06.2012 05:56
בסוף השבוע נערך במלון המפואר בניו יורק אירוע התרמה של אגודת הידידים האמריקנית של עמותת "פרס לחיים". קראו מי היה ותרם וצפו במייסד העמותה, אביחי קרמר

Picture 5_37.png

אביחי קרמר בתחילת המחלה (למעלה) ובדצמבר 2011 (למטה), מקבל מבנימין נתניהו את פרס ראש הממשלה ליזמות וחדשנות: אפילו את מייקל בלומברג הוא גייס למשימה

Picture 1_61.png

שי-לי ליפא, ראש אגודת הידידים של העמותה בארצות הברית, אירח במלון המפואר אישים רבים, שבאו ותרמו באמצעות מכירה פומבית של אמנות, שאירגן ג'ימי ניבן, יו"ר "סות'ביס", והנחה המהפנט ליאור סושרד.

בין התורמים היו: חנה פרי-זן, המשנה למנכ"ל בנק הפועלים, עתליה ושלמה שמלצר, בעלי שלמה SIXT, עפרה רייף, הווטרינרית דפנה ססלר-זלקינד. בלט בהיעדרו: מייקל בלומברג, ראש עיריית ניו יורק, אך הוא התורם הגדול לארגון.

עמותת "פרס לחיים" הוקמה בשנת 2007 על ידי אביחי קרמר, שחלה במחלה בגיל 29, במטרה להאיץ את חקר ALS ולסייע לחולים בה.

ALS מחלת ניוון עצבי קטלנית התוקפת את העצבים במוח האחראים לתנועה. כאשר עצבים (נוירונים) אלו מתים, היכולת של המוח לשלוט בתנועת שרירים אובדת ומובילה לשיתוק. בסופו של דבר, כל השרירים תחת שליטה רצונית מושפעים ולאט לאט החולים מאבדים את יכולתם ללכת, לדבר, לבלוע, לנשום... במהלך תהליך ניוון נוראי זה, המוח נשאר שלם וצלול לגמרי. כאשר שרירי הסרעפת והחזה נפגעים, החולים מפסיקים לנשום בכוחות עצמם. רוב האנשים הסובלים מ-ALS מתים בשל כשל נשימתי תוך 3 עד 5 שנים מגילוי התסמינים. הגורם למחלה אינו ידוע.

Picture 4_31.png

מעריכים, שכיום יש מעל 500,000 חולים הסובלים מ- ALS ברחבי העולם. מדי שנה מתגלים מעל 100,000 חולים ומספר דומה של אנשים מתים מ- ALS. עדיין, על פי המוסד האמריקני הלאומי לבריאות (ALS) מוגדרת כמחלה 'יתומה' משום שהיא פוגעת בפחות מ- 200,000 איש בשנה בארה"ב.

עמותת "פרס לחיים" מציעה פרסים משמעותיים למדענים אשר יצליחו לפתור את הבעיות המדעיות העיקריות המונעות את גילוי הטיפול היעיל ב-ALS.

ראו וידאו קצר על העמותה מפי מייסדה אביחי קרמר (עברית, ):

 

וצפו באביחי מקבל את פרס ראש הממשלה ליזמות וחדשנות שאינה למטרת רווח כספי על פועלו כמייסד "עמותת פרס לחיים" (עברית, דצמבר 2011, ):

 

צילומי מסך מסרטוני הווידאו של עמותת "פרס לחיים" ומשרד רה"מ / יו-טיוב, ומאתר האינטרנט של "פרס לחיים"

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
יש להקליד את האותיות/מספרים שבתמונה.