התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - שומעים מוסיקה

הזמרת ריטה Rock the UN (המופע המלא)
מאת: שוש חיות | פורסם: 07.03.2013 08:54
הזמרת ריטה זכתה לכבוד נדיר כשהופיעה על במת העצרת המרכזית של האומות המאוחדות בניו יורק, בפני שגרירים ודיפלומטים מ-140 מדינות, מקווה ששירתה תגיע לטהרן

RITAun1.jpgהזמרת ריטה ושגריר ישראל באו"ם, רון פרושאור, בסיום המופע ההיסטורי על במת האו"ם

 

אולם העצרת הכללית של האו"ם בניו יורק שינה אתמול בערב את פניו והפך לבימת ההופעות של הזמרת הישראלית ריטה.

על הבמה שבדרך כלל משמשת לנאומים, ופעמים רבות בגנות ישראל, כשברקע סמל הגלובוס של האומות המאוחדות, לעיני מזכ"ל העצרת באן קי מון, נשיא העצרת ווק ירמיץ, שגרירים ודיפלומטים נציגי כ-140 נציגי מדינות מכל העולם, הרבה ישראלים שמילאו את המעברים, רקדו ועשו שמח ואפילו צוות טלוויזיה איראני - ריטה שרה בעברית, בפרסית ושיר אחד באנגלית והעבירה מסר של שלום.

את המופע, שנשא את הכותרת Tunes For Peace הפיק לא אחר מאשר שגריר ישראל באו"ם, רון פרושאור. "מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות?" הוא שאל והשיב: "שבלילה הזה, בניגוד לכל הלילות והימים, האומות המאוחדות התאחדו מאחורי ישראל ותחת כנפיה של ריטה... אני מקווה ששירתה תהדהד מניו יורק ללבבות ולראשים של תושבי איראן".

ואכן, המילה שלום הופיעה במהלך הערב בשירים פעמים רבות ובכל השפות.

מזכ"ל האו"ם באן קי מון, שכינה את ריטה "שגרירת תרבות", הביע תקווה שהמוסיקה שלה תקרב בין העמים. ואילו נשיא העצרת, ירמיץ הסרבי, ניצל את ההזדמנות להכריז שבקרוב יהפוך לנשיא הראשון של האו"ם המבקר בישראל במהלך כהונתו, וזאת לרגל הכרזה על קרובי משפחה שלו מבלגרד כחסידי אומות עולם שהצילו יהודים בתקופת השואה.

המופע של ריטה כלל קלאסיקות כמו "הכניסיני תחת כנפך" ו"ילדים זה שמחה", לצד שירים מתוך אלבומה הפרסי ושיר באנגלית, Time for Peace. בין השירים היא סיפרה על ילדותה בטהרן, והביעה תקווה שהמוסיקה שלה תשמש גשר של שלום.

סיכם השגריר-המפיק פרושאור, במילים פואטיות: "המסר שישראל העבירה הערב לעולם באמצעות ריטה הוא צלילים של שלום במקום תופי מלחמה, מוסיקת כינורות במקום צחצוחי חרבות. הסיפור האישי של ריטה של עלייה, הגשמה והצלחה שחורגת מגבולותיה של ישראל - זה הסיפור של מדינת ישראל. היום מעל בימת האו"ם ריטה בשיריה חצתה גבולות ותרבויות".

וסיכמה ריטה במילותיה היפות: "יש סיפור (פרסי) על נער שנכנס לבית הכנסת ולא יודע להתפלל כמו כולם ושורק בכל כוחו. איני יודעת את שפת הפוליטיקה כלל, אבל שרקתי את התפילה שלי ואני מקווה שזה יגיע הכי רחוק עד לאיראן".

צפו במופע המלא:

הלוח הפתוח נפתח לשירותכם - שימו מודעתכם חינם! דרושים-דירות-הזדמנויות עסקיות-ועוד

לעמוד הראשי

המדליסטית האולימפית אלי רייזמן תרקוד עם הכוכבים (וידאו)

דרושים: מועמדים ל-6 הג'ובים הטובים ביותר בעולם (וידאו)

אישה בעקבות גורלה: ירדן תגלם את פאטימה

 

וידאו וצילומי מסך: HumanRightsUN / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה