התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ספורט

היהודייה החמה של אולימפיאדת לונדון 2012: "הבה נגילה" אלי רייזמן
מאת: אורנית חיון | פורסם: 08.08.2012 19:56
המתעמלת היהודיה-אמריקנית הראשונה בהיסטוריה של ארה"ב שזכתה במדלית זהב אולימפית בתרגילי הקרקע, חיממה לבבות רבים במחווה שלה לזכרם של י"א נרצחי מינכן

אלי רייזמן

"אני יהודיה, זו הסיבה שבחרתי במוזיקה הזו", הסבירה אלי רייזמן המתעמלת היהודית-אמריקנית (18) את צעד המחאה יוצא הדופן שלה. "אני רק יכולה לדמיין כמה זה כאב למשפחות ולחברים של הנרצחים.

"זוהי המחאה שלי נגד ההתעלמות של הוועד האולימפי מהטבח שבוצע בכפר האולימפי במינכן לפני 40 שנה, והדחייה החוזרת ונשנית של בקשות ישראל לעמוד לדקת דומייה בטקס הפתיחה של המשחקים".

צפו בתרגיל של אלי רייזמן:

אלי מתחבקת עם מאמנה לאחר ביצוע מבריק של תרגילי התעמלות הקרקע שזיכו אותה במדליית זהב אולימפיתאלי מתחבקת עם מאמנה לאחר ביצוע מבריק של תרגילי התעמלות הקרקע שזיכו אותה במדליית זהב אולימפית

הקהל אהב את בחירתה של רייזמן ומחא כפיים תוך כדי ביצוע התרגילים המורכבים של התעמלות הקרקע. כשהשופטים הכריזו על הציון שלה - 15:600, והעניקו לה את המקום הראשון, אלי הייתה בהלם.

בכך היא הפכה למתעמלת האמריקנית הראשונה בהיסטוריה שזוכה במדלית זהב אולימפית בתרגיל הקרקע.

הוריה של אלי רייזמן צופים במתח מיציע איצטדיון ההתעמלותהוריה של אלי רייזמן צופים במתח מיציע איצטדיון ההתעמלות

אלכסנדרה (אלי) רייזמן (Alexandra "Aly" Raisman) נולדה ב- 1994 בנידהם, מסצ'וסטס.

היא החלה את דרכה הספורטיבית כבר בגיל... 18 חודשים לאחר שאמה, שהתעמלה כסטודנטית, רשמה אותה לחוג אמהות-ילדות מתעמלות. היא כמעט סיימה תיכון במסלול רגיל ורק בשנה האחרונה, שנת ה'סניור', עברה ללימודי on-line כדי להתמקד במירוץ ללונדון 2012.

אלי היא אחת מ- 5 בנות בלבד, שנבחרו לייצג את ההתעמלות האמריקנית באולימפיאדת לונדון.

אלי רייזמן בתרגיל המנצח

רייזמן לא איכזבה וזכתה ב-3 מדליות - 2 זהב ו-1 ארד. במדליית הזהב הראשונה היא זכתה בתחרות הקבוצתית. את מדליית הארד הרוויחה אלי בתרגיל על הקורה.
 

צילומי מסך: / ronigal92 / / יו-טיוב; וידאו:     ItsNastiaFan101 / יו-טיוב 

הוסף תגובה חדשה